Логотип центру

Про центр

Подільський культурно-просвітительський центр ім. М.К.Реріха

 

Про центр
Новини
Афіша
Хроніка
Праці
Бібліотека
Фотогалерея
Контакти

Поділля - Подолия

 

Подільський культурно-просвітительський центр ім. М.К. Реріха є громадською організацією, яка 3 квітня 1990 року була заснована як товариство "Реріх" при підтримці міської мерії. В 1995 році, в зв'язку з розширенням діяльності, товариство реорганізувалось в Подільский культурно-просвітительський центр ім. М.К.Реріха.

Основною метою діяльності Центру є сприяння моральному оновленню суспільства на основі духовної спадщини сім'ї Реріхів, О.П. Блаватської, Г.С. Сковороди, вітчизняних та зарубіжних діячів культури, науки, мистецтва.

За період існування Центром була виконана така робота:

1. В 1993 та в 2000 роках в м. Хмельницькому були проведені виставки оригіналів картин М.К. Реріха із серії "Гімалаї". Картини були надані з фондів МЦР (Міжнародного Центру Реріхів).

2. Проведено широку культурно-просвітительстку роботу: лекції мистецького, наукового напрямків, круглі столи, бесіди, концерти, літратурно-музичні вечори, зустрічі з творчими людьми, науковцями та працівниками культури України, та країн СНД.

3. В 1997 році спільно з Подільським товариством ім. Г.С. Сковороди, за активної участі Центру, було створено музей-бібліотеку ім. Г.С. Сковороди.

4. За період з 1990 року було проведено ряд регіональних та міжнародних науково-практичних конференцій:

1) Подільска науково-практична конференція "На порозі Нової Епохи", присвячена 120- річчю з дня народження М.К. Реріха і 90-річчю з дня народження С.М. Реріха. - 1994 рік.
2) Міжнародна науково-практична конференція з педагогіки "Людина майбутнього - ідеали і реалії". - 1996 рік.
3) Республіканська науково-практична конференція "Сила народу - в його духовності", присвячена 275-річчю з дня народження українського філософа-гуманіста і просвітителя XVIII ст. Г.С. Сковороди. - 1997 рік.
4) Міжнародна науково-практична конференція "Духовно-психологічні аспекти медицини майбутнього". - 2000 рік.

5. В лютому 1999 року Центром разом з міською адміністрацією було проведено святкування 120-річчя з дня народження О.І. Реріх - видатного філософа-мислителя ХХ століття, на якому відбулося відкриття пересувної виставки репродукцій картин М.К. Реріха і С.М. Реріха.

6. 4 квітня 1998 року спільно з міськвиконкомом м. Хмельницького Центр провів акцію сходження і підняття на найвищу точку України - гору Говерлу Знамена Миру і Прапора м. Хмельницького. Цей захід здійснено в рамках Міжнародного "Маршу на захист культурних цінностей під Знаменом Миру", присвяченого 45-річчю підписання Гаагзької конвенції.

7. 28 листопада 1999 року молодіжна група Центру була реорганізована в Подільське молодіжне культурне об'єднання "У майбутнє через Культуру".

Зараз Центр працює за двома основними напрямками: науковий і культурно-просвітительский.

1. Музей-бібліотека "Світова культура".
Експозиція музею знайомить з життєвим шляхом та творчістю сім'ї Реріхів, О.П. Блаватської, з діяльністю Міжнародного Центру Реріхів (м. Москва) та роботою, яку проводить Подільський культурно-просвітительський центр ім. М.К. Реріха.
Бібліотека нараховує більше 3000 примірників книг філософського, духовного, наукового та мистецького напрямків.

2. Лекторій.
Кожного вівторка о 18.30 в приміщенні Подільського культурно-просвітительського центру ім. М.К. Реріха проводяться лекції, концерти, літературно-музичні та слайд композиції, вечори і зустрічі з творчими людьми, діячами мистецтва і культури. 

3. Наукові секції та групи школи самовдосконалення:

- медична, психологічна та педагогічна секції, які займаються науковими дослідженнями у відповідних галузях;
- в групах школи самовдосконалення проводиться вивчення та дослідження творчої спадщини сім'ї Реріхів та інших діячів світової культури, мистецтва і науки. Розглядаються окремі питання Світових релігій - християнства, буддизму, іслама, їх роль і значення в формуванні сучасної цивілізації. Особливе значення надається знайомству з новими досягненнями науки в області вивчення астрономії, фізики, енергетичних полів.

4. Школа-студія етико-естетичного виховання дітей.
В школі-студії займаються діти віком від 3 до 18 років. Кожного навчального року педагогами розробляється нова програма. Заняття містять розвиваючі ігри, уроки розвитку пам'яті, образотворчого мистецтва (образного мислення), етики та естетики, заняття "епоха и стиль", літературні заняття, тренінги.
Школа-студія працює щонеділі з 10.00 до 17.30.

5. Виставочна діяльність.
Створено ряд пересувних виставок репродукцій картин М.К. Реріха і С.М. Реріха, які являють собою тематичні експозиції робіт художників: "Русь свята", "Господом твоїм", репродукції серії "Гімалії", "Пакт Реріха". До 160-річчя "Кобзаря" створено виставку репродукцій картин Т.Г. Шевченка.

Пересувні виставки працювали в бібліотеках, учбових закладах та лікарнях м.Хмельницького та Вінниці, в Національній академії прикордонних військ України м. Хмельницького, в Хмельницькій обласній філармонії, в м. Дунаївцях, в студентській науково-філософській бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (м. Львів), в охороній службі "Беркут" м. Хмельницького.

Приймаються замовлення на розміщення експозицій в місті Хмельницькому та області, інших містах України з проведенням екскурсій по експозиціям.

6. В 1999 році під керівництвом Т.Г. Пасічник в Центрі почав працювати камерний ансамль, який з 24 березня 2000 року носить назву "Пастораль". А в 2001 році розпочала свою роботу театральна студія "Живе слово" під керівництвом актора і режисера монотеатру "Голос" С.М. Трояновського.

Центр тісно співпрацює з:

- Міжнародним Центром Реріхів (м. Москва);
- Українським реріхівским товариством (м. Київ);
- Сімферопільським міським товариством Реріха;
- Подільським народним університетом культури (м. Літин, Вінницької обл.);
- студентською науково-філософською бібліотекою ім. І.Я. Франка Національного університету "Львівська політехніка" (м. Львів);
- Відкритим Міжнародним університетом розвитку людини "Україна";
- Хмельницькою обласною філармонією;
- Хмельницькою обласною організацією Національної спілки художників України;
- Хмельницькою літературною спілкою "Поділля";
- Відділом культури Хмельницького міськвиконкому;
- Хмельницькою обласною дитячою бібліотекою ім. Т.Г. Шевченка;
- Хмельницькою міською центральною бібліотекою;
- Хмельницьким товариством Російської культури "Русь";
- Подільським товариством ім. Г.С. Сковороди;
- Науково-медичною фірмою "Авіценна".

Помогите вернуть картины Рерихов их законным владельцам!