Логотип центру

Праці

Подільський культурно-просвітительський центр ім. М.К.Реріха

 

Інші праці

Про центр
Новини
Бібліотека
Фотогалерея
Контакти

Поділля - Подолия

 

О.С. Зимак
НОВІ АСПЕКТИ КОМПЛЕКСНОГО ПРОЛОНГОВАНОГО ПРОФІЛАКТИЧНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ ІЗ ХРОНІЧНОЮ ПАТОЛОГІЄЮ ГАСТРОДУОДЕНАЛЬНОГО ТРАКТУ

м. Хмельницький

Гастродуоденальна патологія, як хронічна, вимагає неослабного тривалого лікарського контролю і тривалого, пролонгованого комплексного профілактичного лікування. Хронічна, у першу чергу первинна (тобто успадкована), патологія означає її етіопатогенетичну мультифакторіальність, її в більшості випадків непередбачувану, пожиттєву тривалість, а звідси -значні труднощі діагностичного, терапевтичного (насамперед превентивного протирецидивного) та прогностичного плану.

Основні складові пролонгованого профілактичного лікування -лікувальне харчування, фітотерапія, раціональні загальногігієнічні впливи (режим роботи, відпочинку, користування повітрям, сонцем, водою, занятття фізкультурою, спортом), мінеральні води, санаторно-курортне лікування, лікувальна фізкультура.

Нами запропонована схема профілактичного безперервного пролонгованого лікування на протязі трьох років. На весь трирічний період призначається лікувальне (не плутати з дієтичним!) харчування, як постійно діюча визначальна основа комплексного лікування і фітотерапія, як невід'ємна частина лікувального харчування. Одразу після виписки призначається 2-місячний курс фітотерапії, потім протягом 1 міс. пиття мінеральної води, знову 2-місячний курс фітотерапії, санаторно-курортне лікування у місцевому санаторії, а в подальшому ще 2-3 курси (до 9-10 міс. на рік) на постійному лікувально-фізкультурному та періодичному фізіотерапевтичному фоні.

Для проведення профілактичного лікування використовувались трави і рослинні засоби протизапальної дії, антациди, репаранти, знебоюлюючі, дубильні та обволікаючі, седативні, загальнозміцнюючої, імуностимулюючої дії, вітаміноносії. Систематично, 2-3 рази на рік (особливо навесні та влітку), здійснювався клініко-лабораторно-інструментально-графічний контроль за станом організму і слизовою гастродуоденального тракту, після чого коригувались питання показань до можливої активізації протирецидивного лікування. І так з року в рік, протягом всього періоду спостереження.

Запропонована нами схема за основними реабілітаційними параметрами (темпи і ритми регресу і ліквідації симптоматики, частота і вираженість загострень та рецидивів, тощо) майже у 2,8 рази ефективніша від існуючих традиційних етапних (тобто епізодичних) схем.

Copyright © 2000, Подільський культурно-просвітительський центр ім. М.К.Реріха