Логотип центру

Праці

Подільський культурно-просвітительський центр ім. М.К.Реріха

 

Інші праці

Про центр
Новини
Бібліотека
Фотогалерея
Контакти

Поділля - Подолия

 

К.М. Веремєєнко, Д.І. Заболотний, О.Й. Кізім, О.С. Борисевич, О.А. Носенко, Л.Й. Заневська
НОВИЙ ПРЕПАРАТ КРОВІ - БІОАДГЕЗИВ

м. Київ

В лабораторії біохімії Київського НДІ отоларингології і відділі виробництва препаратів крові Київського міського центру крові під керівництвом проф. К.М. Веремєєнка створено новий вітчизняний лікарський препарат -Біоадгезив (полімер фібрину) [патент №10419 А від 3.02.1997 р.]. Характерною його особливістю є те, що основні його білкові компоненти -фібриноген і тромбін отримано із відходів промислового виробництва препаратів крові, що значно здешевлює його вартість, дає можливість широкого використання в медичній практиці. Препарат містить 5 флаконів з компонентами в таких кількостях: фібриноген (100 мг), тромбін (200 NIH од.), контрикал (2000 АТрЕ), 0,9% розчин натрію хлорида (1 мл), 0,44% розчин кальцію хлорида (1 мл).

Біоадгезиву притаманна гемостатична дія, тобто він сприяє зупинці кровотеч, зокрема паренхиматозних; адгезивна властивість склеювати різні біоматеріали -шкіру, хрящ, печінку, кістки та ін., а також здатність прискорювати репараційні процеси в тканинах. Після різнобічного експериментального вивчення, згідно з рішенням Фармакологічного Комітету України, препарат успішно пройшов клінічні випробування в хірургічних клініках країни.

Встановлена висока ефективність Біоадгезиву при слуховідновлювальних операціях в ЛОР-клініці, лікуванні хворих з патологією щитоподібної залози, при онкозахворюваннях ЛОР-органів, новоутвореннях молочної залози, пластиці опікових зон, пломбуванні дефектів гнійних ран та ін. Нині завершується розробка промислової технології одержання полімера фібрину і складається нормативно-технічна документація на його білкові компоненти, що сприятиме виробництву Біоадгезиву в кількостях, які необхідні для широкого впровадження в різні галузі медицини.

Copyright © 2000, Подільський культурно-просвітительський центр ім. М.К.Реріха