Логотип центру

Праці

Подільський культурно-просвітительський центр ім. М.К.Реріха

 

Інші праці

Про центр
Новини
Бібліотека
Фотогалерея
Контакти

Поділля - Подолия

 

І.А. Земляна, З.А. Шкіряк-Нижник 
СУЧАСНІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ У ЖІНОК ПЕРЕХІДНОГО ВІКУ В СТОЛИЦІ УКРАЇНИ

м. Київ

Впродовж 1996-1998 років у м. Києві проведено епідеміологічне дослідження медико-соціального стану жінок перехідного віку (46-65 років). 

Отримано багатопланову інформацію стосовно характеристики жінок за освітою, їх соціального становища, галузі народного господарства, в якій вони працювали більшу частину свого життя, умов, способу, звичок та особливостей життя, психоемоційних особливостей.

Дослідження проведено методом соціологічного документованого опитування суцільної репрезентативної вибірки жінок, яким на момент опитування минуло 50, 55, 60 та 65 років (всього -2191 жінки).

Результати дослідження показали, що особливості економічних змін в державі вплинули на професійну та посадову палітру жіночої зайнятості у суспільстві. Внаслідок змін, що настали в економічному житті держави, 14,2 % жінок працездатного віку вимушено змінили звичну професійну орієнтацію і перейшли на менш кваліфіковані і не за фахом роботи. Зрозуміло, що за такою професійною зміною в кожному випадку лежить комплекс серйозних психологічних, економічних, емоційних, стресових змін у житті жінки.

Певна увага в нашому дослідженні приділена вивченню психоемоційного самопочуття жінок та їх впевненості щодо свого становища в сім'ї та на роботі, можливості жити повноцінним духовним життям, ставлення до своєї зовнішності, суб'єктивної оцінки внутрішнього тонусу.

Аналіз вказаних параметрів проведено з урахуванням найбільш довготривалих періодів в житті жінки - коли вона мала менструації і постменопаузального періоду.

Отримані дані свідчать, що значення всіх перелічених параметрів у жінок в постменопаузальному періоді були достеменно нижчими в порівнянні з такими у менструюючих жінок.

Таким чином, у жінок перехідного віку має місце цілий комплекс проблем, пов'язаних з соціальними та психологічними факторами, що слід враховувати при розробці шляхів удосконалення медико-соціальної допомоги вказаному контингенту з метою покращення якості життя та соціальної активності.

Copyright © 2000, Подільський культурно-просвітительський центр ім. М.К.Реріха